09.09.19

Річниця першого "багу"

Згідно Wikipedia, «баг» (англ. bug — жук) — жаргонізм, що означає помилку, ваду або дефект в програмі або системі, що викликає в ній неправильний або неочікуваний результат або неочікувану поведінку. https://uk.wikipedia.org/wiki/Баг
9 вересня 1945 року Грейс Хоппер записала перший власне компʼютерний «баг»: міль застрягла між контактами реле компʼютера Harvard Mark II. Про цю подію було записано у технічному щоденнику (о 15:45), а речовий доказ вклеєно поряд із записом.
http://www.computinghistory.org.uk/…/Grace-Hopper-recorded…/

05.09.19

6(10)-А клас. Урок 2.

Проблеми інформаційної безпеки. Загрози при роботі в Інтернеті і їх уникнення.
Інформаційна безпека — це стан захищеності систем передавання, опрацювання та зберігання даних, при якому забезпечено конфіденційність, доступність і цілісність даних.

Поради, що надані CERT-UA:
  1. Використовуйте тільки ліцензійне програмне забезпечення. Установлюйте програми тільки з офіційних джерел. Перед установленням читайте відгуки інших користувачів, якщо вони доступні.

04.09.19

6(10) клас. Урок 1-2.

Інструктаж з БЖД. Інформація, повідомлення, дані, інформаційні процеси, інформаційні системи як важливі складники й ознаки сучасного суспільства. Сучасні інформаційні технології та системи. Людина в інформаційному суспільстві.

Фрагмент підручника Й. Ривкінда
містить згадку про Клода Шеннона. Рекомендую перейти за посиланням на сторінку Вікіпедії і дізнатися більше про "батька теорії інформації", адже за всі попередні роки вивчення інформатики нам жодного разу не траплялося знайомитися з ним.
Коротке відео:

Неординарні винахідники мають цікаві розваги. Серед іншого Клод Шеннон винахідник такої забавки як "Leave Me Alone Box". Коли ти вмикаєш цю коробочку з перемикачем, відкривається кришка, висувається механічна "рука", яка вимикає перемикач і повертається у коробку, кришка якої закривається. Зараз ця іграшка має багато різновидів.

Якщо ваші знання англійської мови дозволяють зрозуміти наступне, то, можливо, вам буде цікаво: