01.07.12

Куди поїхати на Євро-2012? (9 клас - Turbo Pascal) - із авторського збірника завдань з інформатики "Уроки україно-польської дружби" (Каліш Н.М.)

Постановка задачі:
Лучанин виявив бажання відвідати одну з ігор Чемпіонату Європи з футболу 2012. Потрібно скласти програму (розробивши структурні підпрограми), яка б дала змогу обрати вболівальника підходящу гру – за датою проведення, визначала б вартість квитка за етапом змагання та категорією, допомагала обрати вид транспорту, щоб дістатись до місця проведення і т.д.
Учні, об’єднавшись у міні-групи, розробляють свою підпрограму, а потім «збирають до купи» усю програму, тестують при різних вхідних даних, підлагоджують при потребі.

Підпрограми з визначення вартості квитків:
Для написання цієї частини програми, учні звернулись до Інтернет-матеріалів (www.unian.net), і з’ясували таке:
«Як пояснюють в УЄФА, під час формування цін була врахована купівельна спроможність місцевих жителів, тож найдешевші квитки коштуватимуть удвічі менше, ніж квитки на ЄВРО-2008 у Швейцарії та Австрії. Далі наведені ціни на квітки у залежності від стадії турніру та категорії місць на стадіоні.
Матч-відкриття: категорія 1 – 250 євро; категорія 2 - 140 євро; категорія 3 - 45 євро.
Матчі групової стадії: категорія 1 – 120 євро; категорія 2 – 70 євро; категорія 3 – 30 євро.
Чвертьфінали: категорія 1 – 150 євро; категорія 2 – 80 євро; категорія 3 – 40 євро.
Півфінали: категорія 1 – 270 євро; категорія 2 – 150 євро; категорія 3 – 45 євро.
Фінал: категорія 1 – 600 євро; категорія 2 – 330 євро; категорія 3 – 50 євро.
Жителі України зможуть платити гривнями, натомість вболівальники з інших держав матимуть змогу платити і в євро, і в гривнях.»
Тому, потрібно передбачити в програмі можливість вказувати поточний курс обміну євровалюти. Також слід враховувати на гру якого етапу змагань вболівальник бажає придбати квиток.
Наприклад, так виглядатиме процедура визначення вартості квитка на чвертьфінальні ігри турніру:

Procedure KvutokG;
Var e: real; g: integer;
Begin
writeln (' Визначимо вартість у гривнях квитка потрібної Вам категорії на чвертьфінальну гру Євро-2012 ');